Klaudia Kocmanová | Proč tradiční metody prodeje nemovitostí selhávají?

Proč tradiční metody prodeje nemovitostí selhávají?

08. 01. 2024

Vyvěsíte inzerát a čekáte až se někdo ozve?  Čas jsou peníze.

Proč čekání na kupce nefunguje?

Často slyšíte od svého makléře fráze typu "trh je mrtvý" nebo "developerský projekt je ve špatné lokalitě", „byty nemají balkon“ či „byty jsou moc velké nebo moc malé“?  

My realitní makléři tu přece nejsme od toho, abychom hledali výmluvy a chyby dané nemovitosti, když se nám ji nedaří prodat.

Tyto výmluvy jsou často znamením nedostatečné strategie a chápání trhu ze strany realitního makléře. Víte a ptáte se svého makléře "Jaké kroky podniká váš makléř pro prodej nemovitosti kromě toho, že vyvěsí inzerát"? Nevíte jak ? Přečtěte si na co se ptát svého realitného makléře . 

 

Na rozdíl od běžného přístupu, kdy stačilo udělat pár fotek a umístit je do inzerce, který je dnes již překonaný, můj systém klade důraz na aktivní hledání kupců a přizpůsobení prodeje jedinečným vlastnostem každé nemovitosti. To je to, co odlišuje skutečného realitního makléře od "cvičené opice". Protože pak nepotřebujete realitního makléře. 

Na dnešním dynamickém trhu s nemovitostmi prostě už nestačí jen jednoduše inzerovat "prodej bytu" nebo "developerské projekty". Konkurence je obrovská a kupci mají na výběr z široké nabídky nemovitostí. Proto je klíčové odlišit se v prodeji, ale to vyžaduje práci a především proaktivní přístup a kreativitu.

 

Případová studie: Developerský projekt

 

Vezměme si příklad developerského projektu, který po dvou letech stagnace přešel pod můj prodej. Původní strategie, která spočívala v pasivním vyvěšení inzerátu a čekání na zájemce, byla neúčinná. Výsledkem inzerce byl prodej pouze menších bytů 2kk, zatímco větší jednotky zůstávaly 2 roky neprodané.

Mým prvním krokem bylo zrevidovat marketingovou strategii a zaměřit se na specifika větších bytů. Zpracovala jsem si důkladnou analýzu a prodejní strategii. Zahrnula jsem profesionální prezentaci, které ukázala potenciál bytů a vytvořila příběh, který rezonoval s potřebami cílových klientů. Dále jsem zintenzivnila online marketing s klíčovými slovy jako např. "reality", "jak prodat byt" a "developerské projekty", abych zvýšila viditelnost inzerátů na Google. Těch systematických kroků vedoucích k prodeji bytů bylo více. A výsledek? Pro větší byty jsem našla kupce a celý projekt byl do půl roku vyprodán.

 

Shrnutí

Úspěšný prodej začíná pochopením, co dělá nemovitost speciálníTento příklad jasně ukazuje, že pro úspěšný prodej nemovitosti je nezbytná nejen znalost trhu, ale také schopnost přizpůsobit strategii a hlavně být proaktivníKaždá nemovitost skrývá svůj vlastní příběh, který ji činí neodolatelnou pro určité cílové klienty. Jako zkušená realitní makléřka jsem si osvojila jedinečný systém, jak tento příběh odhalit, přizpůsobit prodejní strategii a proaktivně vyhledávat potenciální kupce. 

V dnešní době, kdy mnoho prodejců, ale i developerů jen vyvěsí inzerát a čeká, až se někdo ozve, je tento přístup klíčový. Proaktivní přístup pomáhá nejen zvýšit viditelnost a zájem, ale také buduje dlouhodobější a udržitelnější vztahy se zákazníky.

Jsem připravena poskytnout tyto služby a zajistit, že vaše nemovitost najde svého ideálního kupce. Přečtěte si jak pracuji  a ozvěte se.Zpět na články

7 CHYB PŘI PRODEJI NEMOVITOSTI

© Copyright 2021 Klaudia Rojčík Kocmanová - Všechna práva vyhrazena

logo DESIGN & DEVELOPMENT